Futsal pro nevidomé


  1. Pravidelné tréninky v tělocvičně na ZŠ Radlická Praha 5

V rámci zimní přípravy (leden – duben 2012) a dalšímu pokračování na podzim   (říjen – listopad 2012) se každou středu od 19:30 do 20:30 (na podzim se termín prodloužil do 21:00 hod) konaly pravidelné tréninky v tělocvičně ZŠ Radlická v Praze

2.                            Zimní soustředění v Českém Dubu v Libereckém kraji

Koncem února 2012 v rámci nové spolupráce s Podještědským areálem v Českém Dubu proběhlo zimní soustředění, kterého se zúčastnilo 8 futsalistů. Tento víkend byl především věnovaný nácviku dovedností a kondiční přípravě.

3.                            Pravidelné soustředění na venkovním hřišti v Březiněvsi

TJ Březiněves nám poskytuje zdarma venkovní hřiště, které splňuje přísné parametry pro futsal pro nevidomé, včetně mantinelů. Na tomto hřišti se od března do konce září konala herní soustředění. BSC Praha toto hřiště využívá pro své domácí zápasy v lize futsalu pro nevidomé i pro přátelské zápasy se zahraničními týmy.

4.                            Jarní soustředění na venkovním hřišti na Zličíně

FC Zličín má v Praze druhé hřiště, které odpovídá přísným parametrům futsalu pro nevidomé včetně mantinelů. Toto hřiště nebylo nabízeno zdarma, ale od dubna do června zde proběhlo několik herních soustředění v rámci venkovní přípravy.

5.                            Liga futsalu pro nevidomé 2012

BSC Praha hrálo proti Avoy MU Brno další ročník futsalu pro nevidomé v sezóně 2012 a po loňském druhém místě se náš tým stal mistrem ligy, kdy získal po konečných pěti odehraných zápasech 13 bodů a druhý Avoy MU Brno 2 body. Všechny góly BSC Praha dal Lukáš Valer, který se tak stal nejlepším střelcem ligy. Do all-star týmu se dostali ještě brankář Ondřej Kričfaluši a obránce Jiří Sedláček. Cenu fair play dostal Zdeněk Barlok.

 

Výsledky ligy futsalu pro nevidomé 2012:

31. 3. 2012: Brno Horní Heršpice: Avoy MU Brno-BSC Praha 1:3

8. 5. 2012 : Praha Březiněves: BSC Praha-Avoy MU Brno 1:0

10. 6. 2012: Ostrava Poruba (v rámci náborového turnaje v Moravskoslezském kraji): Avoy MU Brno-BSC Praha 0:0 (1:0 na penalty)

15. 9. 2012: Praha Březiněves: BSC Praha-Avoy MU Brno 4:1

7. 10. 2012: Brno Horní Heršpice: Avoy MU Brno-BSC Praha 0:1

 

  1. 6.                    Přátelské utkání s LFC Berlín

V květnu 2012 pozval náš tým do Prahy hráče z LFC Berlín z německé BlindenBundesligy, kteří v roce 2011 skončili na 3. místě z 9 týmů. Oba týmy postrádali nejlepší střelce, ale i tak byl konečný výsledek pro nás velkou zkušeností a druhé utkání skončilo i úspěšným výsledkem.

 

Výsledky přátelských utkání:

5. 5. 2012: Praha Březiněves: BSC Praha-LFC Berlín 0:2

6. 5. 2012: Praha Březiněves: BSC Praha-LFC Berlín 1:1 (1:0 na penalty),

góly BSC: Michal Rokůsek, Jiří Sedláček (pen.)

 

  1. 7.                                        Zrušený mezinárodní turnaj v Marburgu začátkem listopadu 2012

 

V rámci maratonu Midnight Games v německém Marburgu se měl náš tým účastnit také turnaje ve futsalu pro nevidomé. Turnaj byl na poslední chvíli zrušen z důvodů odřeknutí německých týmů.

 

  1. 8.                     Přátelské utkání v polské Wroclawi v prosinci 2012

Náš tým navázal další zahraniční spolupráci s polským týmem nevidomých futsalistů Sprint Wroclaw. Vzhledem k tomu, že účast odřekl polský Chorzów a BSC Praha byl ve velmi neúplné sestavě, skončil na miniturnaji na druhém místě.

Výsledky miniturnaje ve Wroclawi:

Sprint Wroclaw-BSC Praha 4:0 a 5:0.