Fotbal pro nevidomé

Pravidelné tréninky v tělocvičně na ZŠ Radlická Praha 5

V rámci zimní přípravy (leden – duben 2014) a dalšímu pokračování na podzim   (říjen – listopad 2014) se každou středu od 18:00 do 19:30 hodin konaly pravidelné tréninky v tělocvičně ZŠ Radlická v Praze

Pravidelné soustředění na venkovním hřišti v Březiněvsi

TJ Březiněves nám poskytuje zdarma venkovní hřiště, které splňuje přísné parametry pro futsal pro nevidomé, včetně mantinelů. Na tomto hřišti se od března do konce září konala herní soustředění. BSC Praha toto hřiště využívá pro své domácí zápasy v lize futsalu pro nevidomé i pro přátelské zápasy se zahraničními týmy.

 

Liga fotbalu pro nevidomé 2014

BSC Praha hrálo proti Avoy MU Brno další ročník fotbalu pro nevidomé v sezóně 2014 a po loňském prvním místě náš tým nedokázal obhájit titul především díky řadě zranění a nemocí z konce sezóny.

Výsledky ligy fotbalu pro nevidomé 2014:

Avoy MU Brno- BSC Praha 0:0, na penalty 1:0

BSC Praha-Avoy MU Brno 0:0, na penalty 1:2 (gól T.Mysliveček)

Avoy MU Brno-BSC Praha nehráno pro epidemii v týmu BSC

BSC Praha-Avoy MU Brno 0:2

 

Společné soustředění BSC Praha s týmem z Würzburgu v Českém Dubu

V rámci spolupráce s Podještědským areálem v Českém Dubu a jeho ambasadorem Luďkem zelenkou, který je bývalý fotbalista v v současnosti uznávaný sportovní komentátor, se v dubnu 2014 uskutečnilo víkendové soustředění BSC Praha s pozvaným týmem z německého Wüzburgu. Odehrála se 2 přátelská utkání, které BSC vyhrálo shodně 1:0 góly M.Rokůska.

Miniturnaj v italském Sanremu

V červnu 2014 se BSC Praha zúčastnil víkendového miniturnaje v italském Sanremu v rámci partnerské spolupráce s týmem Liguria Calcio.

BSC odehrál 2 zápasy se Sanremem a prohrál 0:1 a 1:2, gól dal M. Rokůsek.

Miniturnaj v polské Wroclawi

Koncem srpna 2014 odjel fotbalový tým BSC společně s goalballisty na soustředění do polské Wroclawi a sehrál miniturnaj s domácím Sprintem (1:4, gól M.Rokůsek) a novým týmem z Krakowa (1:0, gól Z.Barlok).

Konečné pořadí:

1.Sprint Wroclaw

 1. BSC Praha
 2. Tyniecka Krakow

 

Cup of Central European Cities 2014 pořádaný BSC Praha

BSC Praha se po pozitivních ohlasech z 1. ročníku rozhodlo v rámci spolupráce se středoevropskými týmy uspořádat 2. ročník tzv. Poháru středoevropských měst (Cup of Central European Cities 2014) v Praze Březiněvsi. Druhý ročník byl díky úspěchu z loňska rozšířen na 8 týmů.

BSC Praha nakonec skončilo na 3. místě. Cenu za nejlepšího střelce turnaje získal Lukáš Valer. Ondřej Kričfaluši se stal nejlepším hráčem turnaje a Zdeněk Barlok získal cenu nejužitečnějšího hráče BSC Praha.

Výsledky jsou uvedeny na webu BSC Praha, FB a také v on-line reportážích.

Konečné pořadí:

 1. Zvezda Moskovskaja oblast (Rusko)
 2. Sanremo Liguria Calcio (Itálie)
 3. BSC Praha
 4. Avoy MU Brno
 5. Cécifoot Anderlecht Brusel (Belgie)
 6. Sprint Wroclaw (Polsko)
 7. BFI Dublin (Irsko)
 8. LÁSS Budapešť (Maďarsko)

 

Víkendové soustředění s anglickou reprezentací v Herefordu

Začátkem října 2014 odjelo 11 členů fotbalového týmu BSC Praha na dlouho plánované víkendové soustředění do kolébky anglického fotbalu pro nevidomé v Herefordu, kde mají nevidomý fotbalisté k dispozici veškeré zázemí pro trénink, soustředění, mezistátní zápasy a rehabilitaci.

BSC sehrálo 2 přátelské zápasy s anglickou reprezentací, která pojede v roce 2015 na Světové hry do Jižní Korei, a prohrálo 0:7 a 0:5. I tak šlo o nezapomenutelnou zkušenost.

 

IBSA Euro Challenge Cup 2014 pro nově začínající reprezentace nevidomých fotbalistů pořádané organizačním týmem BSC Praha

V lednu 2014 se IBSA (Mezinárodní asociace pro nevidomé sportovce) udělila pořadatelství tohoto turnaje České republice.

Český svaz zrakově postižených sportovců a IBSA zvažovaly 2 nabídky na místo turnaje a zvítězila nabídka BSC Praha, která počítala s variantou v červenci v Praze Březiněvsi.

ČSZPS pověřilo a jmenovalo ředitele celého turnaje Zdeňka Barloka, který spolu s celým organizačním týmem BSC, uspořádala tento prestižní turnaj financovaný plně IBSou.Jiří Kotrč byl jmenován trenérem reprezentace ČR, Kateřina Oplová pracovala jako navigátorka a z hráčů BSC se zúčastnili Ondřej Kričfaluši (brankář), Tomáš Mysliveček a Miroslav Babický.

ČR nakonec skončila na 2. místě, když ve finále podlehla favorizované Belgii 2:0. V základní skupině ji však porazila.

Konečné pořadí:

 1. Belgie
 2. ČR
 3. Polsko
 4. Maďarsko
 5. Moldavsko
 6. Rumunsko

Díky pořádání této prestižní akce a důvěru ze strany IBSA a ČSZPS šlo o největší čest a odměnu pro všechny organizátory BSC Praha, kteří se od roku 2011 dobrovolně věnují rozvoji fotbalu pro nevidomé v Praze a na regionální úrovni.