1. ročník mezinárodního turnaje ve Showdownu.  

BSC Praha hostilo 1. ročník velkého mezinárodního turnaje v showdownu

Praha, 27. 3. 2017

Sportovní klub BSC Praha, který se od roku 2011 věnuje sportovním aktivitám pro zrakově postižené sportovce, začátkem března ve dnech od 9. do 12. března hostil 1. ročník velkého mezinárodního turnaje v showdownu (stolním tenisu pro nevidomé).

V historii českého showdownu šlo o vůbec největší a nejnákladnější akci, kterou podpořili finančně především Magistrát Hlavního města Praha, ale i další zajímaví sponzoři jako Pražská Energetika, MERO ČR.

V mužské kategorii vyhrál v současnosti nejlepší hráč na světě Peter Zidar ze Slovinska. V kategorii žen zvítězila Finka Jaana Pesari, která patří mezi 3 nejlepší na světě.

Čechům turnaj vyšel jen průměrně a nejlepší hráč Jaromír Vospěl skončil na 22. místě. Domácí člen BSC Praha Petr Bayer skončil na 25. místě. Česká výprava tak má do budoucna co zlepšovat. Tyto výsledky odráží současnou situaci rozložení sil  ve světovém showdownu.

„Tohoto turnaje se zúčastnilo 42 hřáčů a 24 hráček z celé Evropy. V mužské kategorii měl turnaj herní hodnotu Mistrovství Evropy, protože se přihlásilo 11 hráčů z Top 20 světového žebříčku, což předčilo naše očekávání,“ řekl Zdeněk Barlok, ředitel turnaje a zároveň předseda BSC Praha. „Myslím, že turnaj měl velký úspěch a zařadil se hned mezi mezinárodně nejuznávanější turnaje v Evropě, proto se nás mnoho hráčů ptá, zda budeme příští rok pokračovat. To je pro nás asi nejlepší hodnocení, kterého jsme mohli dosáhnout a hlavně motivace přemýšlet do budoucna a pracovat na ještě lepším 2. ročníku,“ dodal.

plakat

IMGP8305IMGP8376IMGP8403IMGP8511